Abdullah Avcı: Taç antrenörü getiriyoruz

Posted by

Yeni dönem hazırlıkları kapsamında Slovenya’da kamp yapan bordo-mavili grupta teknik yönetici Abdullah Avcı, basın mensuplarıyla yemekte bir ortaya gelerek sohbet etti.

Oturmuş bir takım ve sisteme sahip olduklarını lisana getiren Avcı, “Rakiplerimiz büyük ekipler. Oyuncu alıyorlar. Güçleri var. Hazırlık maçları, Avrupa kupaları, lig bir başlasın, daha belirleyici olur. Geçen yılki üzere yarış yüksek bir puan farkıyla gitmeyecektir. Bu aslında her vakit olabilecek bir şey değil. Zira gerçekçi olmak lazım. Şiddetli bir lig yarışı olacak. Lakin bizim agresif, hoş oyunumuz devam edecek diye düşünüyorum.” diye konuştu.

“11 sene evvel ben söylemiştim”

Avcı, oyuncularla genelde ortak noktada buluştuklarını vurgulayarak, “Bunun tahlili var, alanda pratiği var, tahlil noktası var, duran topu var, taçı var… Mesela bu sene taç antrenörü de getirtiyoruz. Yazışmalarını yapıyoruz. Avusturya kampına gelecek. Yani part-time çalışacak. İngiliz kulüplerinde misyon yapmış. Tahliller yapılacak, onun üzerinden çalışmalar yapılacak. Ben bunu 11 sene evvel A Ulusal Takım’dayken söylediğimde, ‘Ne diyor bu?’ dediler. Lakin Liverpool üzere kadrolar getirince pahalı oldu.” açıklamasını yaptı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.