Abdullah Avcı’dan oyuncularına övgü!

Posted by

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, beIN SPORTS’ta katıldığı programda açıklamalarda bulundu.

Oyuncuları hakkında konuşan başarılı çalıştırıcı şunları kaydetti:

“Sarri ne istiyor diye sordum”

“Marek Hamsik, ismi gelince bana ‘Olur mu?’ dedim. Yazın bir konferans yaptık, oyun planlarından bahsettim. Odamdaki çerçeveyi gösterdim, kendisi de Napoli’de direkten dönmüş. Gel bir arada bu çerçeveyi dolduralım dedim. Riva’daki kampta ben merkez orta alandan bunları isterim, Sarri ne istiyor diye sordum, çabucak hemen tıpkı şeyleri söyledi. Ben bunun kadar tek pası, top gelmeden nereye atacağını… Kadıköy’deki Fenerbahçe maçında Marek Hamsik olsa, maç öbür bir kıssaya dönerdi. Oyunculuğunu konuşmayacağım. Berat’a paçasından tut dedim. Yanında fizyoterapist ile geziyor. Hiçbir şeyden şikayet etmedi, tam bir profesyonel.”

“Siopis mahallenin gücü yüksek çocuğu”

“Çok fazla sorumluluk almak, final yapmak için kendisini biraz telaşa soktu Bakasetas. Sakatlıktan sonraki süreci çabuk geçmek istedi. Siopis mahallenin gücü yüksek çocuğu. Bir gün seninle başlamayacağım dedim, hiç sorun değil dedi. İdmanın sevinç kaynağı. Bizden birisi.”

“Denswil kalmak istiyor, biz de devam etmek istiyoruz”

“Denswil, Club Brugge’de oynuyordu. 3’lü stoperin sol stoperiydi. Başakşehir’de oynadım Club Brugge ile oradan tanıyordum. Beşiktaş’a da almak istedim. Bana ismi gelince görüştük, ‘Ben sol bek oynamak istemiyorum’ dedi. Ben de seni sol bek oynattığımda sol stoper üzere kullanacağım seni dedim. Kiralık oyuncumuz, kalmak istiyor, biz de devam etmek istiyoruz, görüşmeler devam ediyor.”

“Bir orta saha oyuncusu üzere Peres”

“Bir orta saha oyuncusu üzere Peres. Edin Visca’nın akabinde performansı daha da arttı. Çok mutluyum. Sakatlanınca, sakın sağ bek alma, döneceğim dedi. Roma’da ben almadan evvel de sol bekte oynuyordu”

“Djaniny’in geçen sene başında gitmek istedi”

“Djaniny’in geçen sene başında gitmek istedi. Önemli teklifler vardı. 6 aydır seninle çalıştım birisi ile 6 ay daha kaybedemem dedim. Bu kadro şampiyon olacak dedim. Adebayor’u tanıyor musun, tanıyorum dedi. Ben onunla da çalıştım dedim. Misal özellikleriniz var dedim. Özel bir oyuncu, şu an keyifli. Özel bir oyuncu, kaybetmek istiyorum. Kıymetli katkılar sağladı.”

“Cornelius transferinde biraz zorlandık”

“Cornelius, transferinde bonservis nedeniyle biraz zorlandık ancak ısrarcı oldum. Bizim ligin santrforunun bu türlü olması gerekiyor. Ligimizin kenar ortadan çok fazla savunma zaafiyeti var. Önde baskı yapabiliyor. Bu dönem saha içerisinde dayak da yedi. Özel bir insan. Önemli katkı sağladı. Bir santrfor bu türlü olması gerekiyor, çok mutlu kaldım.”

“Edin Visca’yı, herkes istedi”

“İBB devrinde bir rapor geldi bana, Bosna iki grubunda yetenekli bir kanat oyuncusu var diye. Sonra bir grupla hazırlık maçı yapıyoruz, Edin’in grubuymuş. Maç 4-4 bitti. Rakibin her golünde Edin Visca var. Çabucak alalım dedim. Çok cüzi bir sayıya aldık. Röportajlarında bana öğretmenim diyor. Profesyonelliği, niyeti… Bir Türk üzere şu an. Çok katkı sağladı Başakşehir’de. Devre ortasında puan farkı vardı lakin tecrübelerimden burada olması gerektiğine karar verdim. Başakşehir’de bir stoperim sakatlandı, öbür gitmek isteyince müsaade verdim. Şampiyonluğu Abdullah Avcı kaybetti dediler. Uğurcan, Nwakaeme, Hamsik, taraftar istedi Edin Visca’yı, herkes istedi. Başakşehir’de yaşayamadık, burada yaşadık şampiyonluğu.”

“Nwakaeme, akıllı ve düzgün bir insan”

“Nwakaeme, akıllı ve güzel bir insan. Birinci karşılaştığımızda rakip olarak Adebayor’u neden oynatmadın diye sordu. Ekip oyununa uygun olmadığı için dedim. Öteki bir formasyonda oynadığım için dedim. Tony’e nazaran de formasyonla oynaman lazım. Kulüple görüşmeleri devam ediyor, bu süreci takip edeceğiz.”

“Abdülkadir Ömür’ün üstüne koyacak potansiyeli var”

“Abdülkadir Ömür’ün üstüne koyacak potansiyeli var. Trabzonspor’a gidince hangi mevkii de rahat ettiğini sordum, içeride daha rahat oynadığını söyledi. Çok düzgün gidiyordu, şanssız bir sakatlık yaşadı geçen sene. Bu seneye de kötü başlamadı. Bizim yöre heyecanlı bir yöre, yansıyı evvel kendi oyuncusuna veriyor. Ben tekrar taraftara takviyelerinden ötürü teşekkür ediyorum. Çok özel oyuncularla çalıştım, Nuri Şahin, Arda Turan, Emre Belözoğlu… Abdülkadir Ömür de o şekil özel bir oyuncu. Galatasaray maçından sonraki gün hayat bazen tabana vurmayı gerektirir dedim, basın toplantısında da biz bu oyuncularla şampiyon olacağım dedim. Son Antalyaspor maçından evvel ben bugün oynamak istiyorum dedi. O gün iki tane asist yaptı. Bu sene uygun bir istikrar yakaladı, önümüzdeki sene üstüne koyar lakin önümüzdeki dönem masraf mi bilmiyorum.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.