Abigail Dean’den edebiyat dünyasında çığır açan romanı: Kız A

Posted by

Abigail Dean’den edebiyat dünyasında adeta bir kasırga yaratan çarpıcı bir çıkış romanı: 30’dan fazla lisana çevrilen, dizi hakları satılan ve çoksatanlar listesini alt üst eden Kız A, tacizci ebeveynlerinden ve onların kaygı konutundan kaçan kardeşlerin öyküsünü anlatan Kız A, yıkıcı bir geçmişin yarattığı dehşetin izini sürüyor.

Kız A, güçlü hisler uyandıran, uzun mühlet akıldan çıkmayacak sansasyonel, kışkırtıcı ve sürükleyici bir ruhsal gerilim…

The Independent gazetesinin “yılın en düzgün tansiyon romanı” olarak gösterdiği, AbigailDean’in birinci romanı Kız A, Epsilon logosu ve Mehmet Gürsel’in çevirisiyleTürkiye’deki okurlarla buluşuyor.

Abigail Dean

Bir kaçış hikayesi

Bir kaçış kıssası olarak başlayan roman, okurutamamen saran ruhsal bir tansiyona dönüşüyor. Çocukluğun kanayan yaralarıyeniden açılıyor, geçmiş ve artık birleşiyor, sadakat ve ihanet sorgulanıyor ve birailenin dramı gözler önüne seriliyor.

Kitaptan…

“Beni tanımıyorsunuz ancak yüzümü görmüşsünüzdür. Evvelki fotoğraflarda belimize kadar çizgilerimizi minik piksellerle anlaşılmaz hâle getirdiler; saçlarımız bile ifşa edilemeyecek kadar farklıydı. Lakin öykünün bıkkınlık vermesi ve bizi koruyanların da usanmasıyla birlikte internetin rutubetli köşelerinde bizi bulmak kolaylaştı.” Ben Alexandra Gracie ancak beni Kız A olarak bilirler. Kardeşlerimle birlikte Kaygı Evi’nde büyüdüm. Ve on beş yaşındayken kaçmayı başardım. Yeni bir hayatın beni beklediğini düşünüyordum. Artık ise bir şey beni o meskene geri çağırıyor.”

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.