Ahmet Ağaoğlu: Yabancı kuralı ne olacak

Posted by

Trabzonspor ve Kulüpler Birliği Lideri Ahmet Ağaoğlu, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

TFF Başkanlığıyla ilgili konuşan Ağaoğlu, “TFF Başkanlığı için beklenen adaylarla bir görüşme yapacağız. Şu anda ismi zikredilen iki lider adayımız var fakat resmi olarak adaylıklarını açıklamadılar. Adaylıklarını açıklayan liderlerle birlikte Kulüpler Birliği’nde bir toplantı yaparak, ülke futbolunun sıkıntılarını konuşup tahlil tekliflerini kendilerinden aldıktan, kendi içimizde değerlendirdikten sonra, Kulüpler Birliği olarak yol haritası çizeceğimiz konusunda fikir birliğine vardık.” dedi.

“Yabancı hududu ne olacak?”

Yabancı hududunun aşikâr olmamasına karşın transfer tarihinin açıklandığına dikkat çeken lider, “İvedilikle tahlil bekleyen problemlerimiz var. Biz içerideyken açıklanmış transfer penceresi. 17 Haziran’da açılacakmış. Yabancı hududu ne olacak? 3 haftadan az bir mühlet kalmış. Hala sonuca ulaşmamış yayın ihalesi var. Hangi sayılar üzerinden yapılacak? Liglerin başlamasına 2 ay var. Yayıncı kuruluş da ne kadar dekoder satacağını, 50-60 ülkeye satacağı yayının programını yapmak zorunda. Kulüplerin ve yayıncının uğraş sarf ettiği devirde, imzanın haziran ayı sonuna ertelenmesinin doğuracağı sonuçları lisana getirmek bile istemiyorum.” tabirlerini kullandı.

“Kulüplerin menfaatini düşüneceğiz”

Kulüplerin menfaati doğrultusunda hareket edeceklerini belirten Ağaoğlu, “Belki de haziranın sonunda ön elemeler başlayacak Avrupa’da. Bu kulüpler ivedilikle transfer mi yapacak, oyuncularını mı gönderecek. Yabancı sayısı 14 mü olacak, 12 mi olacak? Kulüplerden bir yaklaşım bekliyorlarsa, kendilerini davet ederek planlarını, projelerini, mevcut meselelere ne tahlil getireceklerini öğreneceğiz. Adaylarla ilgili rastgele bir önyargı yok. Kulüplerin menfaati doğrultusunda hareket etme kararı aldık.” formunda konuştu.

“Profesyonel yapıya geçilmeli”

Ahmet Ağaoğlu son olarak, “Benim Kulüpler Birliği başkanlığı için halim muhakkak. Bir profesyonel yapıya geçilmeli ve acilen o yapıya geçilmesi noktasında ben lider oldum. Eylül, ekim, haydi kasım dedik. Ocakta yapılan toplantıda profesyonel yapı için erken diyenler oldu, birçok lider profesyonel yapıyı çabucak istiyor aslında. Ben bu misyonu uzun mühlet yapmak için gelmedim. Ben de geçenlerde açık ve net tabir ettim. Büyük ihtimalle TFF seçimlerini takip eden 2-3 gün içerisinde yeni idaresi ve yeni liderin seçilmesi istikametinde hareket edeceğiz.” diyerek kelamlarını noktaladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.