Almanya’nın en ünlü işsizi Arno Dübel’in cesedi çalındı

Almanya’nın en ‘tanınmış işsizi’ Arno Dübel’in cenazesi mezarlıktan çalındığı ortaya çıktı. Hamburg mezarlığının çalışanı, “25 yıldır oradayım ve hiç böyle bir olay yaşamadım” dedi.

ARNO DÜBEL’İN CESEDİNE NE OLDU?

Arno Dübel’in cesedi kayda geçirilmemiş, Ohlsdorf veya Öjendorf mezarlıklarına ya da Adli Tıp Kurumu’nda merhumun kabulüne teslim edilmemiş. Arno Dübel olabilecek kimsenin Hamburg mezarlığına teslim edilmediği ortaya çıktı.

ARNO DÜBEL KİMDİR

On yıllık işsizliğiyle ün kazanan bir Alman’dı. 13 Ocak 1956’da Bornum’da doğan Dübel, ressam olarak çıraklık yapmaya başladı, ancak 1976’da okulu bıraktı ve o zamandan beri işsizlik yardımı ile yaşadı.

Dübel, iş bulma konusundaki isteksizliğinin aktif olarak reklamını yaptı ve çalışmadığı için yaptırımlardan kaçınmak için büyük çaba sarf etti, yaşam tarzını tanıtan talk şovlara katıldı ve hatta bir schlager müzik şarkıcısı olarak kariyerine işsizliğiyle ilgili bir şarkıyla başarısız bir şekilde başlamaya çalıştı .

Almanya’daki sosyal güvenlik sistemini kötüye kullanması , onu sarı gazeteciliğin hedefi haline getirdi , Alman Bild onu “Almanya’nın en tanınmış işsizi” olarak nitelendirdi ve onu sosyal yardım sisteminde yaygın olduğu iddia edilen dolandırıcılığın bir örneği olarak gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir