Altın fiyatlarında taraf değişti

Posted by

Altın, doların 14 Temmuz’da rekor düzeylerden geri dönmesi sonrası altı haftadan sonra birinci defa haftayı yükselişle kapatmaya hazırlanıyor.

ABD’de resesyona dair kaygılar Perşembe günü açıklanan işsizlik maaşı müracaatlarının 8 ayın tepesine çıkmasıyla artmaya devam ediyor. En önemli ekonomik göstergelerden biri de daralmaya işaret ediyor.

Guardian Gold Australi İş Geliştirme Müdürü John Feeney, “Bundan sonra dolarda görülen yükseliş sonrasında, yatırımcıların gerçek ve emniyetli bir korunma aracı arayışına girmesiyle altına yönelmesini bekliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Yatırımcıların dikkati mali sıkılaşmaya ait yol haritasına dair ipuçlarının verileceği Fed’in verebilecek 26-27 Temmuz tarihlerinde yapılacak toplantısında olacak.

Avrupa Merkez Bankası Perşembe günü yaptığı toplantıda faizleri 50 baz puan artırarak 11 yıl sonra birinci sefer faiz artışına gitmişti. Yatırımcıların takip edeceği bir başka mevzu da koronavirüs testi müspet çıkan ABD Lideri Joe Biden’ın sıhhat durumu olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.