Altın haftaya 8 lira birden düşüşle başladı! İşte gram, çeyrek ve cumhuriyetin fiyatı

Altın haftaya 8 lira birden düşüşle başladı! İşte gram, çeyrek ve cumhuriyetin fiyatı

Posted by

Cuma günü altının ons fiyatı ve dolar kurundaki düşüşe paralel değer kaybeden altının gram fiyatı, günü yüzde 1,3 azalışla 777,4 liradan tamamladı. Altının gram fiyatı yeni güne de düşüşle başlamasının ardından saat 11.35 itibarıyla 768 liradan işlem görüyor.

ÇEYREK VE CUMHURİYET NE KADAR?

Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.260 lira, cumhuriyet altını da 5.132 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı, düşüş eğilimini üst üste dördüncü güne taşımasının ardından şu sıralarda önceki kapanışın yüzde 0,2 altında 1.788 dolardan işlem görüyor.

ONS ALTINDA 1.810 DOLAR DİRENÇ KONUMUNDA

Analistler, şahinleşen ABD Merkez Bankası’nın ( Fed ) para politikasının altının ons fiyatını baskılamayı sürdürdüğünü ifade etti. Bugün yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında ise Avro Bölgesi’nde 2021 4. çeyrek Gayrisafi Yurt içi Hasıla (GSYH), Almanya’da Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ve ABD’de Chicago PMI ve Dallas Fed imalat endeksi verilerinin takip edileceğini belirten analistler, teknik açıdan altının ons fiyatı için 1.760 doların destek 1.810 doların direnç konumunda bulunduğunu bildirdi.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Dolar kuru ne kadar? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satış fiyatları için tıklayın. Altın fiyatları için tıklayın. Gram altın ne kadar? Çeyrek altın ne kadar? AA / Murat Aslan – Ekonomi

Tam Gemi Şok Denemeleri, dolar, Cuma, Fed, Finans, Ekonomi, HaberLeave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.