Ataşehir’de ikinci kattan atladı, komşusuna saldırıp köpeği bıçakladı

Posted by

İstanbul’un Ataşehir ilçesine bağlı İnönü Mahallesi Yeşil Sokak’ta 6 katlı binanın ikinci katında oturan evli ve 1 çocuk babası Mustafa Kanık (35), teze nazaran konutunda kendisine bıçakla ziyan verdikten sonra oturduğu dairenin penceresinden giriş katta oturan Mert Solar’ın dairesinin bahçesine atladı.

Kanık, bacağından ve yüzünden yaralandı.

DHA’nın haberine nazaran; elinde bıçak olan Kanık, bahçedeki köpeklerden birini bıçakladı. Yaralı köpek bahçeden kaçarken, Mert Solar saldırgana müdahale etmek istedi.

Gözaltına alındı

Etraftakilerin ihbarı üzerine olay yerine sevk edilen polis grupları, Kanık’ı gözaltına aldı.

Polis takımları, eşi ve çocuğu olduğu bilinen Mustafa Kanık oturduğu dairenin kapısının kilitli olması üzerine içeri girmek için itfaiye grubu çağırdı.

Olay yerine gelen itfaiye takımları ile daire giren polis takımları, şüphelinin eşi ve çocuğunun meskende olmadığını tespit etti.

“Daha evvel de eşine ve çocuğuna darbettiğinden polise şikayet ettik”

Olayda köpeği yaralanan, eşi ve çocukları ile büyük endişe yaşayan Mert Solar, “Doğru düzgün tanımam kendisini. Daha evvel de eşine ve çocuğuna darbettiğinden polise şikayet ettik. Üst katta atlayarak köpeklerime ve bana saldırdı.” diye konuştu.

“Yukarıdan atlamış”

Eşi Esin Solar ise, “Bir ses duyduk bahçede. Üstten atlamış. Elinde bıçak olan bir adam var. İtfaiye ve polis kapıyı kırarak daireye girdi. Eşi ve çocuğu konutta değilmiş. Çok korktum, inşallah bir daha gelmez.” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.