Beşiktaş, Kazımcan Karataş’ı gündemine aldı

Posted by

Muhteşem Lig’de şampiyonluk yarışının uzağınada kalan Beşiktaş, Valerien Ismael önderliğinde önümüzdeki dönem fark yaratacak bir takım kurmaya çalışıyor.

27,81 yaş ortalamasına sahip siyah-beyazlı takım, takıma genç oyuncular dahil etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Rıdvan Yılmaz’ın Serie A takımlarından Torino’ya transferinin gerçekleşebileceğini göze alan Beşiktaş, gündemine Altay’ın genç sol beki Kazımcan Karataş’ı aldı.

Beşiktaş ve Galatasaray’ın istediğini duydum

Bahisle ilgili İzmir grubunun teknik yöneticisi Sinan Kaloğlu resmi bir teklifin olmadığını belirterek, “Çok beğendiğim bir oyuncu. Sol bekte çok başarılı oldu. Genç oyunculara benim yaşadığım ıstırapları yaşamamaları için özgürlük tanıyorum. Yanılgı da yapsalar oynatıyorum. Kazımcan 19 yaşında, sol ayağı uygun, dinamik bir oyuncu, U 19 ulusal kadrosunda da oynuyor. Transfer etmek istiyorlar. Resmî bir teklif var mı onu bilmiyorum; fakat Beşiktaş ve Galatasaray ‘ın istediğini duydum. Bu kulüplerin hepsinin ilgilendiğini biliyorum.” açıklamasını yaptı.

24 maçta forma giydi

Bu dönem Altay formasıyla tüm kulvarlarda 24 karşılaşmada vazife yapan 19 yaşındaki sol bek, ekibine 2 asist ile katkı sağladı.

Tıpkı vakitte genç oyuncunun İzmir grubu ile 2026 yılına kadar kontratı bulunuyor.

Kazımcan Karataş, forvet mevkisinde forma giyerken Mustafa Denizli tarafından sol beke devşirilmişti. Genç oyuncu ayrıyeten sol kanat ve sağ kanat mevkilerinde de forma giyebiliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.