Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi: ‘Türk futboluna çok katkısı olacak’

Posted by

Beşiktaş Kulübü’nün organize ettiği geleneksel iftar yemeğinde konuşan Başkan Ahmet Nur Çebi, TBMM’de kabul edilen Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu’nu savundu.

Vodafone Park’ta yapılan iftar yemeğine Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, yönetim kurulu üyeleri, Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve diğer kulüp temsilcileri de katıldı.

Mayıs ayının ilginç bir ay olacağını vurgulayan Çebi, “1 Mayıs emekçilerin, alınteri dökenlerin bayramı. Ayın 2’sinde Şeker Bayramı başlıyor. Daha sonra annelerimizin gününü kutluyoruz. En önemlisi 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayacağız” ifadelerini kullandı.

“TÜRK SPORU DESTEKLENMELİ”

Türk futbolunun zor bir süreçten geçtiğine dikkati çeken Çebi, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu sürecin çok kısa sürede sonuçlandırılacağını umuyorum. Çünkü özellikle sporda futbol çok önemli. Bu süreci yaşarken, insanlar futbolun sağlıklı yönetildiğinden emin olmak istiyorlar. Umarız içinde yaşadığımız sıkıntılar kısa sürede son bulur. Umuyorum maçların adaletli yönetildiği, vicdanın hakim olduğu bir süreç yaşarız. Bunun dışında sporun ne kadar önemli olduğunu, çocuklarımızın büyürken bile spor yapmasını neden arzu ettiğimizi hepimiz iyi biliyoruz. Sağlıklı beyinleri ve vücutları olmasının yanında en önemlisi de kötü alışkanlıklardan uzak kalmaları için spor önemli. Türk sporunun amatör açılardan da desteklenmesi gerektiğini, her şeyi devletten beklenmemesi gerektiğini ifade etmek istiyorum.”

SPOR YASASINI SAVUNDU

Göreve 2,5 sene önce geldiklerini hatırlatan Çebi, “Her yönetim bunu yaşıyor. Geldiğimizde bir önceki dönemin sıkıntılarını teslim alıyoruz. Her kulüp başkanı için aynı temennide bulunmak istiyorum. Umarız bir sonrakine devrederken ferah bir şekilde bunu gerçekleştiririz” değerlendirmesinde bulundu.

Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu’nun kabul edildiğine dikkat çeken Çebi, “Çıkan spor yasası var. Bazı yerlerini çok sıkıntılı ve sağlıksız bulsak da genel anlamıyla Türk futboluna çok katkısı olacak yasa olduğunu ifade etmek istiyorum. Bazı aksaklıkların da kısa süre içinde düzeltileceğini ümit ediyorum” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.