CHP’li Fikri Sağlar’dan ‘Diyarbakır’ yalanı… O fotoğraf 8 yıl öncesinin

  • HABER7

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Diyarbakır’da gerçekleştirilen açılış programı miting havasında geçince 6’lı koalisyon masası yalana sarıldı. CHP Parti Meclisi Üyesi ve 26. Dönem Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, 8 yıl önceki fotoğrafı kullanarak alanın boş kaldığını öne sürdü.

CHP’li Sağlar’ın “Meydanda bir avuç insan var. Diyarbakırlı yurttaşlar Erdoğan’ı silmiş.” ifadeleriyle paylaştığı fotoğrafın 2015 yılına ait olduğu ortaya çıktı.

  • Başkan Erdoğan’ın 14 Nisan’da Diyarbakır Kışla Caddesi’nde düzenlenen, deprem konutları temel atma, 1432 konut ve 17 dükkanın anahtar teslim töreni ile Selahaddin Eyyubi Camisi’nin açılış töreninde büyük kalabalık katılmıştı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve HÜDAPAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’nun da konuşma yaptığı törende, meydanda ay yıldızlı bayraklar dalgalanmıştı.


8 SENE GERİDEN GELDİ

Fikri Sağlar’ın yalan paylaşımının 2 Mayıs 2015 tarihinde Başkan Erdoğan’ın katıldığı farklı bir toplu açılış töreninde kayda alındığı belirlendi. Sağlar’ın yeni gibi paylaştığı 2015 yılındaki açılış töreni Diyarbakır İstasyon Caddesi’nde düzenlenirken, 14 Nisan 2023 tarihindeki anahtar teslim töreni ve cami açılışı ise Kışla Caddesi’nde yapıldı.

İşte CHP’li Sağlar’ın “bir avuç insan” dediği o kalabalık:

  • CHP PM Üyesi Fikri Sağlar, 2 Nisan’da Halk TV’de katıldığı programda AK Parti’nin anketlerde birinci parti çıktığını itiraf etmişti.

________________

  • AK Parti’nin Diyarbakır’daki açılış programından rahatsız olan CHP’nin Batman’daki seçim otobüsünde, terör örgütü PKK ile özdeşleşmiş olan “Kızlar bizle savaşa gelin” şarkısı çaldı.
KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir