Davutoğlu’ndan Erdoğan’a: Sizin ekonomistliğiniz bu kadar

Posted by

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, TÜİK’in enflasyon bilgilerini açıklamasının akabinde toplumsal medya hesabından değerlendirmede bulundu. Davutoğlu, “Sizin ekonomistliğiniz bu kadar” sözlerini kullandı.

Davutoğlu, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Cumhurbaşkanının ‘Bundan bu türlü enflasyonun daha üst çıkması mümkün değil çünkü faiz oranlarında düşüşe geçiyoruz’ demesinin üstünden tam 11 ay geçti. O gün enflasyon %18.9 idi. Artık TÜİK bilgileri ile bile %78.6. İşte sizin ekonomistliğiniz bu kadar.” dedi.

ENFLASYON DATALARI AÇIKLANDI

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), haziran ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) sonuçlarını açıkladı. TÜİK datalarına nazaran enflasyonda haziranda bir evvelki aya nazaran yüzde 4,95, bir evvelki yılın aralık ayına nazaran yüzde 42,35, bir evvelki yılın birebir ayına nazaran yüzde 78,62 ve on iki aylık ortalamalara nazaran yüzde 44,54 artış gerçekleşti. Böylece enflasyon tepe (son 24 yılın en yüksek seviyesi) tazelemiş oldu. Üretici fiyat endeksi ise aylık yüzde 6,77, yıllık yüzde 138,31 arttı. ( HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.