Denizi yok ancak yapay plajıyla dünyaya örnek

Posted by

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Kent Park içerisine 13 yıl evvel yaptığı 350 metre uzunluğundaki yapay plajında son hazırlıklar yapılırken, plaj 3 Haziran’da dönemi açarak ‘yaza merhaba’ diyecek. Havuzlar ise 26 Mayıs tarihi itibariyle hizmet vermeye başlayacak.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Kentpark içerisinde yer alan yapay plajında son hazırlıklar yapılırken, plaj 3 Haziran’da dönemi açarak ‘yaza merhaba’ diyecek. Havuzlar ise 26 Mayıs tarihi itibariyle hizmet vermeye başlayacak.

400 TON DENİZ KUMU GETİRİLDİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nce, 14 yıl evvel Gökmeydan Mahallesi Kent Park içindeki Porsuk Çayı üzerinde yaptırılan 350 metre uzunluğundaki yapay plajda, dönem açılıyor. Türkiye’de, denizi olmayan lakin yapay plajı ile dünyaya örnek olan Eskişehir’de vatandaşlar sıcak havaların tadını artık Kentpark’ta çıkartacak.

Belediyenin, Kent Park içinde Porsuk Çayı üzerinde 400 ton kum getirerek yaptırdığı plaj; ‘Aile’ ve ‘Erkekler’ olmak üzere 2 kısımdan oluşuyor. Bünyesinde 50 metrelik olimpik havuz da bulunan yapay plaj, 3 Haziran’da hizmet vermeye başlayacak.

SICAK HAVADAN BUNALANLAR DENİZ HAVASI YAŞAYACAK

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, kent halkı ile kent dışından gelen turistlerin büyük beğenisini toplayan ve yaz boyunca büyük ilgi gören yapay plajdaki hazırlık çalışmalarını tamamlayarak halkın kullanımına açmaya hazırlanıyor.

Türkiye’de, denizi olmayan fakat yapay plajı ile birinci ve en hoş örnek olan Eskişehir’de vatandaşlar, sıcak havaların tadını 3 Haziran itibariyle Kentpark’ta çıkaracak. 350 metre uzunluğunda ve olimpik havuzları da bulunan yapay plaj, Eskişehirlilerin yanı sıra bölge vilayetleri, yerli ve yabancı turistlerin de büyük ilgisini çekiyor.

Sıcaktan bunalanlara deniz havasını yaşatan yapay plajda boğulma olaylarına karşı cankurtaranlar da misyon yapacak. Plaj suyu denetimlerinin tertipli olarak yapıldığını belirten plaj yetkilileri, 0-6 yaş ortası çocuklar için fiyatsız olan tesiste yetişkin giriş fiyatının ise 50 TL olduğunu söz etti.

Tesis içerisinde bulunan havuzlarda ise 0-6 yaş çocuklar fiyatsız, yetişkinler için ise giriş fiyatının 75 TL olduğu belirtildi. Kentpark Plajı, 3 Haziran itibariyle haftanın 7 günü 10.00-18.00 saatleri ortasında hizmet verecek. 26 Mayıs tarihi itibariyle açılacak havuzlar da birebir saatlerde açık olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.