Devlet Bahçeli’den aynı replik: Hans, Sam, Henry alayınıza sesleniyorum

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kahramanmaraş depremlerinde yıkıma uğrayan 11 ilden biri olan Hatay’da açıklamalarda bulundu.

Bahçeli’nin açıklamasının satırbaşları şöyle:

* Türkiye’de birçok çevre büyük felaketin altından nasıl kalkılması gerektiğini ve bu konuda neler yapılabileceğini ifade etmek yerine, felaketin üzerinden siyasi hedefler gütme çabası içine girmişlerdir. Ancak aradan geçen 104 gün içerisinde, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, sayın lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, bakanlarıyla, bürokratlarıyla, valileriyle, kaymakamlarıyla, emniyet mensupları ile Mehmetçiklerimizle ve millet olarak el ele vererek 80 ilin bütün unsurlarını buraya taşıyan büyük bir milletin çocukları olarak sizlerin yanında olmayı planlamışlardır.

“MİLLETÇE ÇÖZME GAYRETİNE GİRMİŞTİR”

* Beslenme, barınma ve örtünme… İşte Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, güçlü devlet anlayışı, kararlı yönetim bakışıyla millete olan kucaklamasıyla beslenme problemini milletçe çözme gayretine girmiştir.

* Eğer ülke çok partili koalisyonlarla yönetilmiş olsaydı, yani 76 yıl içinde 17 yıl koalisyon kurulsa, bir o kadar da hükümetler yıkılmış olsaydı, böyle büyük bir felaketin altından kalkmak mümkün değildi. Parlamenter sisteme dönüş, memleketi felakete sürükleyiştir. Milleti yalanla, dolanla, soğanla, patatesle kandırmaya çalışanlara inanmış olsaydık bugünkü felaketin altından kalkmak mümkün olmazdı.

“YANLIŞ HABERLER YAYMAYA ÇALIŞTILAR”

* Türkiye’de yönetimi değiştirmek için her türlü çabayı gösterdiler, yalan yanlış haberler yaymaya çalıştılar. Yazdılar, çizdiler. Türkiye’de malum kişiler de bundan yararlanarak bunların sözcülüğünü yaptılar. Bir tek şeyi başaramadılar, ABD’nin çocukları Hans, Sam, Henryler alayınıza birden sesleniyorum, kiminle iş birliği yaparsanız yapın Erdoğan’ı sizlere ezdirmeyiz. Erdoğan’ı tekrar cumhurbaşkanı yaparak milletimin bir cevabı olsun.

* Bütün dünyaya sesleniyorum. Ne yazarsanız yazın, ne söylerseniz söyleyin, Türkiye’de kiminle ağız birliği yaparsanız yapınız, Anadolu’nun yiğidi sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı biz sizlere ezdirmeyiz. Sandığa gider miyiz, mührü alıp Recep, Recep diyer miyiz? Adana’da konuşmalarda söylenir, karada yüz, havada yüz, denizde yüz. O zaman şimdi Hatay’dan sesleniyorum, 28 Mayıs’ta Hatay’da yüz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir