Elon Musk: Mars’ta ‘kendi kendine yeten’ bir kent inşa etmek istiyorum

Posted by

Dünyanın en varlıklı insanı Elon Musk, Çin devlet medyasına açıklamalarda bulundu.

Uzay’a yaptığı yatırımlar ile bilinen Musk, Mars’ta ‘kendi kendine yeten’ bir kent inşa etmek istediğini söyledi.

SpaceX ve Tesla CEO’su, Çin devlet medyasında yayımlanan makalede, Mars’ta bir kent inşa etme konusundaki derin dileğini ve elektrikli araç altyapısı geliştirmenin değeri konusundaki görüşlerini lisana getirdi.

Musk, “En büyük umudum, insanların Mars’ta kendi kendine yeten bir kent oluşturması” derken, makalesi Çin’in güçlü internet sansürü Çin Siberuzay Yönetimi’nin bir yayını olan China Cyberspace mecmuasında yayınlandı.

Elon Musk, sahibi olduğu SpaceX şirketi ile yaptığı uzay yatırımları ile öne çıkıyor.Elon Musk, sahibi olduğu SpaceX şirketi ile yaptığı uzay yatırımları ile öne çıkıyor.

Elon Musk, Kızıl Gezegen’de hayallerinin kendi kendini idame ettiren kentini inşa etmeleri için insanları göndermek emeliyle uzun müddettir SpaceX’teki Starship uzay aracını geliştirirken, Mars’ın insan kolonizasyonu için savunuculuk yapıyor.

‘GEZEGENLER ORTASI VATANDAŞLAR OLACAĞIZ’

SpaceX CEO’su Mars’ta hayat kurma hayali ile ilgili, “Geniş kozmosta insan uygarlığı, boşlukta parıldayan küçük bir ışık üzere, sönük küçük bir mum gibidir” sözlerini kullanırken, “Güneş bir gün genişlediğinde ve Dünya artık yaşanabilir olmadığında, uzay gemisiyle yeni bir meskene uçabiliriz. Beşerler öbür gezegenlerde yaşayabiliyorsa, bu, kainatın büyük taramasının şartlarından birini geçtikleri manasına gelir, o vakit gezegenler ortası vatandaşlar olacağız ve insan uygarlığı devam edebilecek” formunda konuştu.

Musk, “Dünya, sürdürülebilir bir güç geçişi yolunda ilerliyor ve insanlık süreci hızlandırmaya devam etmeli” derken, “Bu geçiş ne kadar süratli gerçekleşirse ve İnsanlık etrafa ne kadar az risk verirse, o kadar çok kazanacaktır” sözlerini kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.