Elon Musk, Twitter üzerinden para kazanma planlarına başladı

Posted by

Twitter’ın en çok takipçiye sahip kişilerinden Elon Musk, Twitter platformunu satın alması sonrası gündemden düşmüyor.

Elon Musk, kısa süre önce tam 44 milyar dolar vererek Twitter’ı satın aldı ve tek sahibi haline geldi. Bu gelişme sonrasında ünlü isim ile alakalı bilgiler gündeme gelmeye devam ediyor. Bu sefer merkezde para yer alıyor. Elon Musk, Twitter’a verdiği parayı doğal olarak uzun vadede çıkarmak istiyor. Bunun için de Twitter’da önemli değişiklikler planlıyor. Musk’ın ilk olarak gelir dengesini kurmak adına işten çıkarma yapabileceği aktarılıyor. İşte çıkarma hamlesi satın alım resmi olarak tamamlanmadan olmayacak. Ancak ipler resmi olarak Elon Musk’ın eline geçtikten sonra şirkette “verimi artırmak adına” ciddi bir küçülme olabileceği aktarılıyor. Hatta Musk’ın koltuğu Jack Dorsey’den alan taze CEO Parag Agrawal’ı dahi değiştirmek istediği aktarılıyor. Musk, satın alım tamamlandıktan sonra kafasına daha uygun bir tepe yönetici ile yollara devam edecek gibi duruyor. Twitter’ı daha popüler hale getirmek adına ünlü isimlerin çok daha aktif hale getirilmesini isteyen Musk, çok takipçili kişilere etkileşimi artıracak içerikler üretmeleri adına destek parası vermeyi de düşünüyor.

Musk burada daha fazla para kazanmak adına para harcamayı planlıyor ancak bu durum her zaman beklendiği gibi geri dönüşler sağlayamıyor. Özellikle Twitter’da bunun çok fazla tutmayacağı düşünülüyor. Abonelik satışını da ön plana çıkarmak istediği aktarılan Musk, para konusuna çok önem vermediğini söylüyor ancak Twitter gibi para kazanmakta yıllardır zorlanan bir platform için radikal adımlara mutlaka gerek bulunuyor.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması, halen genel olarak olumsuz yorumlar alıyor. Twitter’daki birçok ünlü isim ve kullanıcı bu durumdan hiç hoşlanmadı. Hatta birçok kişi, “alternatif olarak ne kullanabiliriz?” sorunu yöneltti.

Birçok kişi Elon Musk’ın Twitter’da oluşturduğu garip kişilikten hiç hoşlanmıyor ve bunun Twitter’ı daha kötü bir yer haline getirmesinden korkuyor. Genel görüş bu tarafta olmasına rağmen Musk’ın Twitter’ın sorunlarını ortadan kaldırabileceğine inananlar da bulunuyor. Ancak son açıklamalar sonrasında bu fikrin yanlış olduğunu da düşünenler de bulunuyor.

Elon Musk ve Twitter gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.