Epstein’in sevgilisi ve ortağı Maxwell’e 20 yıl mahpus

Posted by

Ghislaine Maxwell, milyarder Jeffrey Epstein’in reşit olmadığı bilinen bayanları istismar etmesine yardım ettiği için 20 yıl mahpus cezasına çarptırıldı.

Hakkındaki suçlamaları kabul eden Maxwell, “Bu davadaki tüm kurbanlarla derinden empati kuruyorum” dedi.

“Jeffrey Epstein’ın bu cürümleri işlemesine yardım etmekten karar giydiğimi de kabul ediyorum” diyen Maxwell, muhtemel bir intihar teşebbüsünü önlemek emeliyle müşahede altına alınacak.

İNTİHAR ETTİĞİ SÖYLENDİ

Jeffrey Epstein tutuklu bulunduğu New York Manhattan Metropolitan Merkez Hapishanesi’ndeki hücresinde 10 Ağustos’ta meyyit bulunmuştu.

Epstein’in vefat sebebi olarak intihar ettiği bilgisi paylaşıldı lakin kimileri onun milyarderler ve devlet adamlarıyla alakalarını açıklamaması için öldürüldüğünü sav ediyor.


Donald Trump, eşi Melania Trump ve Jeffrey Epstein

ÜNLÜ İSİMLERLE YAKIN İLİŞKİLER

Epstein, İngiltere Kraliçesi’nin oğlu Prens Andrew, eski ABD Lideri Donald Trump, dünyanın en varlıklı insanlarından Bill Gates üzere isimlerle yakın ilgileri vardı.

İlgili Haber:

Gates’in eşi Melinda Gates’in boşanma kararı almasındaki en değerli etkenin Bill Gates’in Epstein ile yakın münasebetleri olduğu öne sürülmüş ve bahisle ilgili konuşan Gates, eşinin bu noktada haklı olduğunu kabul etmişti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.