Erdoğan ve YAŞ üyelerinden Anıtkabir ziyareti

Posted by

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde bir üst rütbeye terfi edecek yahut emekliye sevk edilecek general ve amirallerin belirleneceği YAŞ toplantısı öncesi Anıtkabir’i ziyaret etti.

Erdoğan, Aslanlı Yol’da beraberinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Genelkurmay Lideri Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Musa Avsever, Hava Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Kumandanı Oramiral Adnan Özbal ile yürüdü.

Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Aziz Atatürk; Yüksek Askeri Şura üyeleri olarak 2022 yılı toplantısı vesilesiyle huzurunda bulunuyoruz. Zat-ı alinizi ve kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, şura toplantımızın hayırlara vesilem olmasını diliyorum. Bizlere emanetiniz olan Türkiye Cumhuriyeti, sıcak çatışmaların yaşandığı kritik bir periyotta bölgesinin istikrar ve inanç abidesi olarak yükselişini sürdürmektedir. Kahraman ordumuz, misyon şuuru, disiplini, her alanda daha da artan caydırıcılığı ve demokratik unsurlara sadakati ile milletimiz itimat aşılamaktadır. Terörle çabadan sonu ötesi operasyonlara kadar farklı cephelerde elde edilen üstün muvaffakiyetler, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gücünü, aktifliği ve yeteneklerini açıkça ortaya koymaktadır. Ruhun şad olsun” (

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.