Etrafınızdaki Bireylerin WhatsApp’ta Kimlerle Konuştuğunu Öğrenmek Artık Çok Kolay! İşte Konuşmaları Açığa Çıkaran O Yöntemler!

Posted by

Merak, her insanlarda bulunan araştırma ve öğrenmeye yönelik davranış biçimi olarak bilinir. Lakin kimi vakitler herkes hayatı boyunca en az bir kez arkadaşının yahut ailesinden birisinin WhatsApp‘ta çevrimiçi olduğunu gördüğünde kimle mesajlaştığını merak etmiştir.

WHATSAPP’TA KARŞI TARAFIN KİMLERLE KONUŞTUĞUNU ÖĞRENMEK MÜMKÜN!

WhatsApp‘ın daima olarak yayınlandığı güncellemeler ile birlikte karşı tarafın kimlerle konuştuğunu öğrenmek herkes tarafından hayli merak konusu haline geldi. Bu durum her ne kadar mahremiyet ihlali ve etik olarak yanlış bir davranış olmasına karşın birtakım uygulamalar yardımıyla öğrenmek mümkün. Pekala WhatsApp‘ta karşı tarafın kimlerle irtibat kurdunu nasıl öğrenebiliriz? İşte ayrıntılar…

MYSPY, WHATSAP UYGULAMASI ÜLE BİLDİRİLERE ERİŞMEK MÜMKÜN

Bu uygulamaların ortasında en tanınan olanı ‘Myspy‘ uygulamasıdır. Bu uygulama ile hem iPhone‘lar da hem de Android sistemli akıllı telefonlar için App store ve Google play store üzere uygulama marketlerinde mevcuttur. Yükledikten sonra gönderilen, alınan ve silinen bütün iletilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Hem gelen hem de giden aramaların kayıtları güzergah listesi ile birlikte GPS pozisyonu da görmeniz mümkün. Bütün iletileşme uygulamaları ve toplumsal medya üzerinde yapılan süreçleri her 5 dakikada bir otomatik olarak raporlanacaktır. Çocuklarını, bu kocaman internet dünyasında beklenmedik tehlikelerden korumak isteyen ebeveynler ortasında epeyce yaygın olarak bilinir.

Arkadaşınız yahut tanıdığınız her hangi bir kişinin hareketlerini öğrenmek için öbür bir mümkünlük, WhatsApp temsilcileri tarafından sunulmaktadır. Ayrıyeten Bu uygulama tüm aygıtlara yüklenebilir indirme süreci tamamlanmasının akabinde, WhatsApp’ta yapılan aktiviteleri uzaktan izyelebilirsiniz.. Bu süreci gerçekleştirmek için yapmanı gereken yek şey kişinin ismini ve numarasını girin akabinde ‘Takip et’ seçeneğine tıklayın.

CERBERUS UYGULAMASI

Cerberus‘un hedefi başkalarına nazaran biraz daha farklıdır. Bu uygulama, akıllı telefonları mümkün hırsızlıklardan korumak emeliyle kurulmuştur. Lakin akıllı aygıtın coğrafik pozisyonunu da belirlemenize imkan sağlar. Yani gerçek formda kullanılırsa size çok sayıda bilgi sağlayabilir. Cerberus‘un evvelki sürümlerine nazaran, kendisinden asla iz bırakmaz. Aslında, telefonu kurulduktan çabucak sonra simgenin menü ızgarasından kaybolmasını da sağlayabilirsiniz. Akabinde, rastgele bir aygıttan belirlenen bir şifre yardımı ile giriş yaparak, izlemek istediğiniz kişinin tam pozisyonunu ve aygıtta yapılan rastgele bir aktifliği görmüş olacaksınız.

WHATSAPP WEB KULLANIMI

Son olarak, WhatsApp‘ın herkese açık sunduğu en tanınan mümkünlük WhatsApp Web‘den denetim sağlamak. Bunu süreci gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey, WhatsApp‘ta bulunan sağ üstteki üç noktayı açın, akabinde ‘bağlı cihazlar’ı seçin ve QR kodunu her hangi bir bilgisayar yahut telefon üzerinden açmış olduğunuz WhatsApp Web üzerinde okutun. Bu sayede karşı tarafın gönderdiği ve aldığı tüm iletileri anlık olarak izlemeniz mümkün olacaktır.

OKUYUCULARA UYARI!

Bun uygulamalar ve sistemler sayesinde etrafınızda bulunan bireylerin kime ve ne için yazdığını öğrenmek sıkıntı değildir. Lakin Prensip olarak, okuyucularımıza cep telefonlarını gözetimsiz olarak bırakmamalarını öneriyoruz. Yani birkaç dakikalık dikkat dağınıklığı, mahremiyetinizin ve gizliliğinizin ihlaline yol açabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.