Gaspçı sevgililer yakalandı

Posted by

İstanbul’da internet üzerinde tanışarak birlikte olmak için buluştuğu erkeklere, sevgilisi Recep K. (30) ile tuzak kurarak gasp eden Hasret Ç. (27) yakayı ele verdi.

Beyoğlu’nda 29 Mart 2022 tarihinde polise başvuran Ş.K. (29) para karşılığı birlikte olmak için anlaştığı bayan ve sevgilisi tarafından gasp edildiğini söyleyerek şikayetçi oldu. Mağdur Ş.K. poliste verdiği sözünde “Para karşılığı birlikte olmak için çağırdığım bayan içeri girdikten bir müddet sonra kapı çaldı. Açtığımda hiç tanımadığım bir kişi ‘Sevgilimle ne yapıyorsunuz’ diyerek içeri girdi. Elinde bıçak vardı. Beni dövüp para ve cep telefonlarımı gasp ederek kaçtılar” dedi.

8 Mayıs 2022 tarihinde polise başvuran mağdur D.K. de (31) birebir prosedürle 3 bin 500 lira nakit parası, kol saati ile cep telefonunun gasp edildiğini söyledi. Polis yaptığı incelemede şüphelilerin, D.K.’nın meskeninde bulunan kameralar tarafından görüntülendiğini belirledi. İmajlarda şüphelinin elinde bıçakla meskenin içinde dolaşarak mağdura tehditler savurduğu anlar yer alıyor.

PARAYI AZ BULUNCA EFT YAPTIRMIŞLAR

Bu olaydan iki gün sonra bu sefer Güngören’de ortaya çıkan şüpheliler mağdur M.D. (51)’yi darp ederek 3 bin lira nakit parasını gasp edip, internet bankacılığını kullanarak 8 bin lira parayı zorla kendi hesaplarına aktardılar.

Gasp Ofis Amirliği dedektifleri kimliklerini belirlendiği şüphelileri takibe aldı. Şüphelilerin Esenyurt’ta bir apart otele gittiklerinin belirlenmesi üzerine bölgede pusu kuruldu. Bir müddet sonra şüphelilerden Hasret Ç.’nin yanındaki mağdur M.V.(56) ile dışarı çıktığı görüldü.

Bu sırada Hasret Ç.’nin sevgilisi Recep K.’nın elindeki bıçakla onların yanına giderek mağduru gasp etmeye çalıştığı görülünce operasyon için düğmeye basıldı. Polis gruplarının müdahalesi ile Recep K. ile sevgilisi Hasret Ç. gözaltına alındı. Operasyon güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

Şüphelilerden Hasret Ç.’nin internet üzerinden gönderdiği fotoğraflarla birlikte olmak için erkekler bulduğu daha sonra sevgilisiyle plan yaparak onları gasp ettikleri anlaşıldı. Hasret Ç.’nin daha evvelden 16, Recep K.’nın ise 4 cürüm kaydı olduğu anlaşıldı. Poliste süreçleri tamamlanan şüpheliler çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandılar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.