Henry Onyekuru için Beşiktaş ve Trabzonspor karşı karşıya

Posted by

Beşiktaş’ın transfer listesinde yer alan Henry Onyekuru için Trabzonspor’un da devreye girdiği argüman edildi. Yunan basını sıkı bir pazarlık olacağını yazdı.

Kariyerine Yunan takımı Olympiakos’ta devam eden eski Galatasaraylı Henry Onyekuru için Yunan basınından flaş bir transfer tezi gündeme geldi. Türkiye’de ismi bir müddettir Beşiktaş ile anılan 25 yaşındaki Nijeryalı oyuncu için Trabzonspor’un da devreye girdiği söz edildi.

TÜRKİYE’YE SICAK BAKIYOR

Yunanistan basınında yer alan haberlere nazaran; Trabzonspor, Beşiktaş’ın da gündeminde olan Henry Onyekuru’yu transfer listesine ekledi. Haberde Nijeryalı futbolcunun da Türkiye’ye dönmeye sıcak baktığı belirtildi.

ŞAMPİYONLAR LİGİ FAKTÖRÜ

Trabzonspor’un Şampiyonlar Ligi’nde yer alacak olmasının Onyekuru için avantaj olduğu ve bu durumun transferde kıymetli bir etken olabileceği tez edildi.

GEÇEN SEZONKİ PERFORMANSI

Henry Onyekuru geçen dönem Yunan temsilcisi Olympiakos’ta 1 gol 1 asist üretti. Transfermarkt bilgilerine nazaran Onyekuru’ya 5 milyon Euro kıymet biçiliyor. Beşiktaş’ın Onyekuru ile anlaştığı ve kulübü Olympiakos’u ikna etmeye çalıştığı öne sürülmüştü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.