‘Hitler yaşasaydı o bile bu rekoru kıramazdı’

Posted by

CHP’li Alpay Antmen, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın, “Tweet attı diye soruşturma açılan kimse yok” açıklamasına reaksiyon gösterdi. Antmen “Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçlaması ve argümanları nedeniyle 2020’de 290 çocuğa dava açılırken bu kabahat nedeniyle 2014-2021 yıları ortasında 12 bin 881 kişi mahkum edildi. Çocuklara bile dava açan bir iktidar. Hitler yaşasaydı o bile bu rekoru kıramazdı” dedi.

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın “Tweet attı diye soruşturma açılan kimse yok” açıklamasına reaksiyon gösterdi.

EZGİ MOLA YANSISI

Oyuncu Ezgi Mola’ya verilen cezaya da reaksiyon gösteren Antmen, “Oyuncu Ezgi Mola, İpek Er’in vefatına neden olan Musa Orhan’a karşı ‘hakaret’ savıyla yargılandığı davada 6 bin 960 TL isimli para cezasına çarptırıldı. Bakın en yakın örneği; yargının haline bakın! İntihar etmiş bir bayanı savunan öbür bir bayana ceza, intihara neden olana ise ödül veren bir adalet sistemi. Yazıklar olsun. Türkiye’de adalet yalnızca güçlüden, zalimden ve ezilenden yana. Tüm ülke halkı yalnızca bir aileye ve onun beslemelerine çalışıyor. Adalet ve yargı sistemini da bu sömürü ve karanlık tertibi korumak için kullanıyorlar” tabirlerini kullandı.

“KORKU İMPARATORLUĞU YARATMAYA ÇALIŞMAKTAN ÖTE BİR ŞEY DEĞİL”

Antmen, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın uygulamalarıyla hukuk sistemini temelden sarstığını da ileri sürerek şöyle devam etti:

“Emniyet Genel Müdürlüğü 2021 Yılı Faaliyet Raporuna nazaran; 106 bin toplumsal medya kullanıcısı, başta Cumhurbaşkanı’na hakaret savı olmak üzere çok sayıda suçlama nedeniyle Emniyet tarafından soruşturuldu! Yediden yetmişe her yaş kümesinden vatandaş bu suçlamayla karşı karşıya bırakılıyor.

Bu dehşet imparatorluğu yaratmaya çalışmaktan öte bir şey değildir. Bekir Bozdağ’ın bakanlık devirlerinde yargı tarikatlara, cemaatlere ve parti teşkilatlarına peşkeş çekildi.  Bekir Bozdağ’ın devrinde yargı bağımsızlığı yerle bir oldu, liyakatsiz, maharetsiz hakim ve savcılar adliye binalarına dolduruldu. Bir ülkenin yargısını yok etmek istiyorsanız oranın başına Bekir Bozdağ’ı getirin kâfi.”

“ŞEHİT YAKINLARINI BİLE DAVA EDEN BİR İKTİDAR”

Bakan Bozdağ’ın, hukuk sistemi hakkındaki uygun olmayan uygulamaları hakkında çarpıcı örnekler veren Antmen, şöyle dedi:

“Bekir Bozdağ, siz, şehit anasını, şehit babasını ve şahit ağabeyini bile mahkemeye vermiş insanlarsınız! Siz yakınları madende can vermiş personellerin yakınlarını dava etmiş insanlarsınız. Siz Seyahat’te evlatları ölmüş annelere babalara cürüm duyurusunda bulunmuş bir iktidarsınız! Bir hata varsa Sayın Bozdağ, kabahatin şahsen kendisi sizsiniz, sizin iktidarınız’ Şayet kabahat, vicdansızlık, adaletsizlik bir insan siluetinde olsaydı bu siz olurdunuz, iktidarınız olurdu! Bunu diyen Bozdağ, hem Twitter’da hem Meclis Kürsüsünde hem de televizyon kanallarında yıllarca FETÖ elebaşını övdü, savundu ve alkışladı.”

CANAN KAFTANCIOĞLU KARARI YANSISI

Antmen, CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu hakkında karar yönelik de şunları söyledi:

“Lütfen bir bakın. Şayet bu bir kabahatse; yani tweetten ötürü mahpus ve siyasi yasak varsa AKP’de siyaset yapacak insan kalmaz! Vatandaşlarımız artık adliyeye gitmekten korkar hale geldi. Haklıyken girdiği binadan haksız olarak çıkartılıyor. Gidin bakın adliye koridorlarına; sanatkarlar, politikler, muharrirler, gençler, bayanlar ve aydınlar yargılanıyor.  SOMA avukatı içeride, SOMA’da personelleri katledenler dışarıda.

Bayanları savunanlar içeride, bayanları katledenler dışarıda. Uyuşturucuya hayır diyenler içeride, uyuşturucu baronları dışarıda. Demokrasi için çalışanlar içeride, mafya babaları dışarıda. Eğitimciler içeride, gericiler dışarıda. Gazeteciler içeride, tetikçiler dışarıda. Akademisyenler içeride, yobazlar dışarıda. Avukatlar içeride, dolandırıcılar dışarıda.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.