Icardi ve eşinden Galatasaray paylaşımı

Posted by

Uzun müddettir forvet arayışındaki Galatasaray, Fransaız kulübü PSG’nin 29 yaşındaki Arjantinli forveti Mauro Icardi ve kulübüyle her hususta mutabakata vardı.

1 yıllık kiralamada mutabakat sağlandı

Paris Saint German’ın takımda düşünmediği Icardi’yi sarı kırmızılı kulüp, 1 yıllığına kiraladı. 1.81 uzunluğundaki golcü futbolcu için son anda Fenerbahçe de devreye girdi fakat Icardi’nin tercihi Galatasaray oldu.

Icardi ve eşinden aslanlı paylaşımlar

Dün Türkiye’ye gelmesi beklenen Arjantinli yıldız oyuncu ve eşi, Instagram hesaplarından aslanlı paylaşımlarda bulunarak Galatasaray taraftarlarına bildiri yolladı.

3 milyon euro maaş alacak

3 dönem evvel PSG’nin Inter’den 50 milyon euro bonservis bedeli karşılığında takımına kattığı Icardi için Galatasaray kiralama fiyatı ödemeyecek. Sarı-Kırmızılı grup Fransız kulübünde 8 milyon euro maaş alan oyuncunun maaşının 3 milyon euroluk kısmını ödeyecek.

Inter 13 milyon euro ödedi

Barcelona alt yapısında Avrupa’da futbola başlayan Icardi Sampdoria’da oynadığı futbolla kendini gösterdi. Arjantinli golcü 2013 yılında Sampdoria’dan Inter’e 13 milyon euro bonservis bedeli karşılğında transfer oldu.

2 kere gol hükümdarı oldu

Icardi en verimli periyodunu Inter yıllarında geçirdi. 2016-2017’de 24 gol, 2017-2018 döneminde ise 29 golle İtalya Serie A’da 2 defa gol hükümdarı oldu. Icardi bu performansının akabinde 50 milyon euro bedelle PSG’ye transfer oldu.

8 defa ulusal oldu

Arjantin Ulusal Ekip formasını 8 sefer giyen Icardi 1 gol atma başarısı gösterdi. Golcü futbolcunun PSG ile 2024 yılına kadar mukavelesi bulunuyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.