İlhan İrem’in vefatına ait MSG’den açıklama

Posted by

Organ yetmezliği nedeniyle hayata veda eden İlhan İrem, cumartesi günü son seyahatine uğurlandı. Usta sanatkarın naaşı, vasiyeti üzerine Türk bayrağına sarılı olarak AKM sahnesine getirildi. İrem, Bebek Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrasında Aşiyan Mezarlığı’na defnedildi.

“İLHAN İREM İÇİN KAÇINIZ ORGAN BAĞIŞINA DAYANAK OLDU?”

Oyuncu Zeynep Beşerler, sanatkarın vefatının akabinde “Kusura bakmayın lakin yıllardır Levent’te diyaliz merkezinde tedavi gören İlhan İrem için kaçınızın organ bağışına dayanak olmak ismine paylaşımı oldu? Maalesef bu ülkede giden değerli” dedi.

Beşerler’in bu açıklamasının akabinde, Musiki Yapıtı Sahipleri Kümesi Meslek Birliği Lideri Ferhat Göçer açıklama yaptı.

“BASINA YANSIYAN HABERLERİ ÜZÜLEREK TAKİP EDİYORUZ”

Açıklamada şu tabirlere yer verildi:

“Değerli sanatkarımız ve acı kaybımız İlhan İrem’le ilgili son günlerde medya ve toplumsal medyada çıkan “Yaşarken kendisi ile ilgilenilmediği” ile ilgili haberleri kurum olarak kederle takip ediyoruz ve sizlerle bu bilgileri paylaşmak zorunda kaldığımız için ıstırabımız katlanarak artıyor…

“SAĞLIK DURUMU NEDENİYLE ORGAN NAKLİ YAPILAMADI”

İlhan İrem’in hastalığı boyunca rutin ve ağır bakım hizmetleri, yüklü olarak Maslak’taki özel bir hastanede yapıldı ve masrafları, MSG olarak kurumumuzca sağlanan özel sıhhat sigortası tarafından karşılandı. Birebir vakitte hastane idaresi ile daima irtibata geçilerek gerek sıhhat gerek maddi istikametten takip edilerek bilgi akışı sağlandı. Yıllar evvel akciğer (KOAH ve sonrası gelişen akciğer fibrozis, kalp vetmezliği ve takriben böbrek yetmezliği) sıkıntıları ile başlayıp sonrasında çoklu organ yetmezliğine dönüşen süreçte tedavisi ile ilgili maddi bir külfet yaşatmamaya ihtimam gösterildi.

Gerekli fiziki kondisyona sahip olamaması sebebi ile organ nakli yapılamamış olan sanatkarımızın kaybının derin hüznünü yaşadığımız bu günlerde gündeme gelen “İlhan İrem’e yaşarken ilgi gösterilmedi” haberlerini üzülerek gördük ve kurum olarak kamuoyunu bilgilendirmek istedik. Değerli üyemiz İlhan İrem’in yakınları ve sevenlerine yine baş sıhhati diliyoruz”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.