İran’dan Türkiye’ye bildiri: Her türlü askeri aksiyona şiddetle karşıyız

Posted by

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Buyruk Abdullahiyan, Suriyeli yetkililerle görüşmek üzere başşehir Şam’a geldi.

IRNA’nın haberine nazaran Hüseyin Buyruk Abdullahiyan, Şam Havalimanı’nda Suriyeli mevkidaşı Faysal Mikdad tarafından karşılandı. Burada iki bakan basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Abdullahiyan, İsrail‘in Suriye’de gerçekleştirdiği hava hücumlarını kınayarak, Suriye’nin toprak bütünlüğüne yönelik taarruzlara lisana getirdi.

Abdullahiyan, “Suriye’ye karşı uygulanan yaptırımların yanı sıra Siyonistler de Suriye’de istikrarı maksat alıp Suriye’nin sıkıntılarını artırmaya çalışıyor” dedi.

Abdullahiyan ayrıyeten, “Suriye halkı şu an kentlerine ve meskenlerine dönüyor iken Siyonistler kelam konusu hareketler ile yanlış bir formda Şam’ı inançsız göstermeye çalışıyorlar” diye konuştu.

‘HER TÜRLÜ ASKERİ HAREKETE ŞİDDETLE KARŞIYIZ’

Hüseyin Buyruk Abdullahiyan, Türkiye ve Suriye ortasındaki “yanlış anlaşılmaların çözülmesi için diplomasi ve politik diyalog yolundan uğraş sarf ettiklerini” ileri sürdü.

Abdyullahiyan ayrıyeten, “Türkiye’nin güvenlik tasalarını çok düzgün anlıyoruz ve rastgele bir açıklamayla yapılan her türlü askeri harekete şiddetle karşıyız” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.