İstanbul’da üniversite öğrencisinin kuşkulu vefatı: Başına poşet geçirilmiş halde bulundu

Posted by

Sarıyer Ayazağa’da geçen hafta Cuma günü saat 23.00 sıralarında meydana gelen olayda, edinilen bilgiye nazaran Beykent Üniversitesi Mimarlık kısmı 4. sınıf öğrencisi olan 24 yaşındaki Aziz Can Belice, kız arkadaşı Rana Gülümser K. ile olaydan bir gün evvel yaşadıkları rezidansa geldi.

Rana Gülümser K., sonraki gün saat 16.00 sıralarında imtihana girmek için meskenden ayrılarak üniversiteye gitti.

VE DÖNÜNCE VAHİM GÖRÜNTÜYLE KARŞILAŞTI

Yaklaşık 1 saat sonra meskene geri dönen Rana Gülümser K., Belice’ye Beyoğlu Cihangir’e gideceğini ve kendisinin de yanına gelmesini istediğini söyledi. Akabinde genç bayan Belice’nin yanından ayrılarak yola koyuldu. Bir müddet sonra Belice’nin gelmemesi üzerine Rana K., evvel onu aradı akabinde da bildiri attı. Gencin cevap vermemesi üzerine merak ederek meskene geri gelen genç bayan, zili çaldı lakin kapıyı açan olmadı.

BAŞINA POŞET GEÇİRİLMİŞ HALDE MEYYİT BULUNDU

Genç bayan bunun üzerine polis takımlarına ihbarda bulundu. Kısa müddette olay yerine gelen polis takımları, çilingir yardımıyla içeriye girdiklerinde dehşetli bir görüntüyle karşılaştı.

İFADE İÇİN EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜ

Korkunç olayın akabinde polis grupları, ölen gencin kız arkadaşı Rana K.’yı sözünü almak üzere emniyete götürdü. Genç bayan emniyetteki sözünde, Aziz Can Belice’nin yaklaşık 2 hafta evvel intihar edebileceğini söylediği, kendisini ciddiye almayarak geçiştirdiğini ve oksijen tüpünü gördüğünü lakin Belice’ye ne olduğunu sorduğunda bir şey söylemediğini belirttiğini tabir etti.

CENAZESİNDE AİLESİ FERYAT ETTİ

Öte yandan olay yeri inceleme grupları ve Cumhuriyet savcısının incelemelerinin akabinde gencin cenazesi kesin mevt nedeninin belirlenmesi için İsimli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Meskende yapılan incelemelerde masanın üstünde ise “kedimi besleyin, güzel bakın üşümesin” yazılı bir not bulundu.

Burada otopsisi tamamlanan genç, ailesinin yaşadığı Mersin’in Yenişehir ilçesindeki cemevinde kılınan cenaze namazının akabinde toprağa verildi. Gencin cenazesinde ailesi ve yakınları feryat etti.

Polis olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlattı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.