Kırşehir’de yangın: 1 çocuk öldü

Posted by

Yenice Mahallesi, 214’üncü Sokak’taki 4 katlı binanın 1’inci katında sabah saatlerinde yangın çıktı. Alevler kısa sürede büyüdü. Çevredekilerin ihbarı üzerine adrese polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. İçeride bulunan Hacı Kablan (74) ile gelini Selime, torunları Gökhan Efe (8), Aylin Su (5), Kerzi Nur, İbrahim (4) ve Hacı Mehmet Kablan (1) ekipler tarafından dışarı çıkarıldı. Sağlık ekipleri, Kerzi Nur Kablan’ın öldüğünü belirledi. Dumandan etkilenen 4’ü çocuk, 6 kişi ise Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Kerzi Nur’un cenazesi, otopsi için morga götürüldü.

Yangın, itfaiyenin 1 saatlik çalışmasıyla söndürüldü. Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışma başlatıldı.

‘Çocuklar çok zor durumdaydı’

Görgü tanığı Muzaffer Yıldırım, “Yangını gördüğümde, tüm çabamla müdahale etmeye çalıştım. Elime aldığım çekiçle evin camını kırmaya çalıştım. Daha sonra arkadaşlar levye getirdi. Levye ile kırmaya çalışırken itfaiyeci arkadaşlar da geldi. İtfaiyeciler müdahale etmeye çalıştı. Çocuklar çok zor durumdaydı. Çok fazla duman vardı” diye konuştu.

‘Çocukları kurtarmak için kendisi zehirlenmiş’

Başka bir görgü tanığı da “Anne çocuklarını kurtarmak için balkondan aşağı atmış, kendisi zehirlenmiş. Çocuğun birini alevden dolayı giremedikleri için kurtaramamışlar” dedi.

Doğum günü görüntüleri ortaya çıktı

Kerzi Nur Kablan’ın doğum gününde çekilen görüntüleri ortaya çıktı. 17 Nisan’da doğum günü kutlanan küçük kızın, kendisine getirilen pastadaki mumları sevinçle üflediği ve kameraya el salladığı görüldü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.