Menderes Belediye Lideri Mustafa Kayalar’ın vazifeden alınmasına CHP’lilerden reaksiyon: Siyasi bir operasyon

Posted by

CHP’li Menderes Belediye Lideri Mustafa Kayalar’ın yolsuzluk soruşturması kapsamında vazifeden alınmasına reaksiyonlar devam ediyor. CHP İzmir Vilayet Lideri Deniz Yücel, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, milletvekilleri, ilçe belediye liderleri, meclis üyeleri, ilçe örgütleri ile parti yöneticileri belediye binası önünde toplanarak karara reaksiyon gösterdi.

Yücel, misyondan alınma kararına reaksiyon göstererek “CHP belediye liderlerinin veremeyeceği hesap yok. Yanlış yola saparlarsa, onlara birinci ‘Dur’ diyecek tekrar CHP’dir. Yargıdan istediği sonucu alamayan siyasi iktidar tahlili, devayı idari bir tasarrufla misyondan almada buldu. Hakkında mahkûmiyet, tutuklama kararı yok ancak idari bir kararla, hani o kriminal ile, cürüm örgütü başkanlarıyla fotoğrafları olan İçişleri Bakanı’nın kararıyla belediye liderimiz misyondan alındı. Bu haksızlığı yapanlar, Menderes’in iradesine darbe vuranlar, seçimde karşılığını en ağır biçimde alacaklar” dedi.

“GEREKÇEYİ BİLMİYORUM”

Menderes Belediye Lideri Kayalar, vazifeden alınma münasebetini bilmediğini lisana getirerek “2019’da sizlerin iradesiyle geldiğim vazifemden siyasi bir kararla süreksiz bir müddet uzaklaştırıldım. Dün münasebetini bilmediğim bir nedenle İçişleri Bakanlığı tarafından vazifeden uzaklaştırıldım. Kimse bu süreçte karamsarlığa kapılmasın. Başımız dik alnımız ak ve kimseye veremeyecek hesabımız yok. Biliyorum ki bugünler geçecek ve inanıyorum ki adalet olması gerektiği üzere ilerleyecek. Bizler de sizlere birinci günkü heyecan ve isteğimizle hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

“SOYKIRIM UYGULANIYOR”

CHP’li milletvekilleri de belediye binası önünde karara reaksiyon gösterdi:

Kani Beko: Türkiye’de CHP’li belediye liderlerine nasıl siyasi bir soykırım uygulandığını görüyorsunuz. İstanbul vilayet liderimize uygulanan siyasi soykırım ile başlayan bu süreçte CHP örgütünün nasıl ayağa kalktığını gördünüz. Bundan sonra da leş kargalarına karşı gayret etmek boynumuzun borcu. Türkiye’de artık tünelin ucunda demokrasi, barış, kardeşlik, hak, hukuk, adalet var, CHP iktidarı var.

Atila Sertel: İsmi cürüm işleri bakanlığına çıkmış, makus beşerlerle her türlü karanlık işe bulaşmış beşerlerle fotoğrafları olan AKP genel liderinin kuklasına seslenmek istiyorum, sen bir kuklasın. Bütün iradeni satarak AKP’de kendine bakanlık bulmuş lakin ismini karanlık bağlantılardan sıyıramamış bir insan olarak bizim belediye liderlerimiz hakkında karar alamazsın. Sen Menderes halkının oylarını çalamazsın, hakaret edemezsin, haddini bileceksin.

Murat Bakan: Yargıyı tarikatların art bahçesi haline getirdiler. Yargıçlar Savcılar Yüksek Şurası üyelerini AKP atıyor. TSK’nin terfisini yaptığı savcı bu operasyonu yapan savcı. Biz bu operasyonları FETÖ’den tanıyoruz. Bu siyasi bir operasyondur. Ben savcıya sesleniyorum, bu işin gerisinde olanları biliyoruz, sizi takip ediyoruz.

Ednan Arslan: Kayalar’ı vazifeden alınca Menderes sinecek, müfettişleri CHP’li belediyelere gönderince bir adım geri atacağız sanıyorlar. Bizler tam bağımsızlık çabası veren Mustafa Kemal’in askerleriyiz, İsmet Paşa’nın, Karaoğlan’ın yol arkadaşlarıyız. Haksızlığa uğrayanlar için milyonlarca km yol yürüyen Kemal Kılıçdaroğlu’nun yol arkadaşıyız. Suçişleri bakanı sana sesleniyorum. Antalya’da bir belediye lideri aldığın rüşveti açıklarken, memleketin 128 milyar doları art kapılardan satılırken, bir bakan ballı yollardan dezenfektan satarken ne yaptın? Hiçbir şey. Senin hamasetin bu kadar mı suçişleri bakanı.

Bedri Serter: Bunların dehşetleri Atatürk Cumhuriyeti’nden, bunların gidişine az kaldı. Bizlere çamur atmaya çalışıyorlar, biz çamur tutmayız, çamurun içindekileri, bataklığın çocukları biz çamur tutmayız. Bir ortadayız, 84 milyonun, Mustafa Kayalar’ın, Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğünün sahibiyiz. Onursuzlar, ahlaksızlar beşerler aç yatıyor aç! Bu haramiler yakında gidiyor!

Tacettin Bayır: Biz bu oyuna gelmeyeceğiz. İzmir’de kazanamayacaklarını biliyorlar, sandıkta kazanamadığımız İzmir’i çamur atarak alabilir miyiz hesabı içindeler. Biz bunların hakkından geleceğiz.

Mahir Polat: Algı operasyonlarıyla varız demeye çalışıyorlar. CHP’yi öteki partiyle kıyaslanmasın. Savaş meydanlarından çıktık, hodri meydan. Memleketin her yerini tahrip ettiler, demokrasiyi yok ettiler. Gidiyorlar. Kalkınacak bir Türkiye geliyor. Biz halkız, bizden korkmayın, biz haklıyız ve inanıyorum ki biz kazanacağız.

“HİÇBİR İZMİRLİNİN BAŞINI EĞMEYİZ”

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer misyondan alınma kararına ait, “Bugün yeniden haksızlığa uğramanın öfkesi içindeyiz. Türkiye’nin tarihinde hiçbir vakit bugünkü kadar hak hukuk bu derece ziyan görmedi, senden olmayana öteki adalet senden olana diğer adalet. Hukuk her görüşten beşere birebir uzaklıkta durmayı ve adaleti gerektirir. Halkın iradesini entrikalar ile al aşağı etmeye çalışan bu zihniyete tarih önünde hesap verecek. Hiç merak etmeyin kardeşlerim adaletin terazisi vakti gelince o teraziyi bozanı da tartar. Asla ümitsizliğe kapılmayın, bize güvenen hiçbir İzmirlinin başını eğecek bir iş yapmayacağız. Son nefesimize kadar alnımız ak, başımız dik size hizmet vermeye aşkla, canla ve başla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.