MTA en az lise mezunu işçi arıyor! Müracaat için yarın son gün…

Posted by

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü B fıkrası uyarında 70 kontratlı işçi alımı yapacağını açıkladı. En az lise mezunu adaylar ortasından istihdam sağlayacak olan kurum, tekrar beraberinde en az 70 KPSS puan kuralı arıyor. Müracaat kaideleri ve tarihine ait merak edilen tüm ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Son Müracaat Ne Vakit?

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü işçi alımı müracaatları 16 Mayıs 2022 tarihinde başlayıp 27 Mayıs 2022 tarihine kadar devam edecek. 
Adaylar e-Devlet Kapısı üzerinden “Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti yahut “Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden müracaatlarını online olarak tamamlayabilecek.

MÜRACAAT EKRANI

Müracaat Kuralları Neler?

1-657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. unsurunun (A) bendinde belirtilen koşulları taşımak.

2-Görevini yapmasına pürüz olabilecek beden ve akıl hastalığı ile pürüzü bulunmamak.

3-Seyahate ve toprakta çalışmaya elverişli olmak.

4-Tercih edilecek durum için aranan nitelikleri taşıyor olmak.

5-2020 yılı KPSS (B) kümesi imtihanına girmiş olmak. Lisans mezunları için KPSSP3, Ön lisans mezunları için  KPSSP93 ve ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden  en az 70 puan almış olmak.

6-Herhangi bir Toplumsal Güvenlik Kurumundan emeklilik yahut yaşlılık aylığı almıyor olmak.

7- Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B unsurunun “Bu halde istihdam edilenler, hizmet mukavelesi asıllarına ters hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca mukavelelerinin feshedilmesi yahut mukavele devri içerisinde Bakanlar Şurası Kararı ile belirlenen istisnalar hariç mukaveleyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların kontratlı işçi durumlarında istihdam edilemezler.” kararına uygun olması gerekmektedir.

8- Rastgele bir sebeple kamu misyonundan çıkarılmamış olmak. 9- Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf yahut tecilli olmak.

RESMİ İLAN METNİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.