Otobüs sürücüsü, trafikte tartıştığı engelli Kıbrıs gazisini dövdü

Posted by

Adana’da bir otobüs sürücüsü, tartıştığı Kıbrıs gazisine saldırdı.

69 yaşındaki yüzde 95 engelli Kıbrıs gazisi Kasım Aydın, geçen Cuma günü öğlen saatlerinde merkez Çukurova ilçesine bağlı Beyazevler Caddesi üzerinde kurulan semt pazarına geldi.

Burada alışveriş yapan Aydın, daha sonra arabasına bindi ve meskenine gitmek için Bülent Angın Bulvarı’na çıktı.

İddiaya nazaran, Mustafa Y. yönetimindeki özel halk otobüsü, bulvar üzerinde Kasım Aydın’ın önüne kırarak durak dışındaki yolcuyu aldı. Kasım Aydın ise bu duruma sonlanarak sürücü ile tartıştı. Sürücü ise yaşlı gaziye hakaret etti.

SALDIRDIKTAN SONRA KAÇTI

Tartışmayı uzatmayan Aydın, yoluna devam etti ve yaklaşık 100 metre sonra ışıklarda kırmızı yanması üzerine durdu. Bu sırada ise Mustafa Y., otobüsten inerek Kasım Aydın’ın arabasının yanına gelip, camdan yaşlı adama yumruk atarak saldırdı ve daha sonra otobüsüne binerek kaçtı.

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine sıhhat ve polis takımları sevk edildi. Hastaneye kaldırılan Kasım Aydın’ın dudağı patlarken, dişi kırıldı. Kasım Aydın, darp raporu alarak ailesiyle birlikte Fatih Polis Merkezi Amirliği’ne giderek sürücü hakkında şikayetçi oldu. Sözü alınan sürücü ise daha sonra özgür bırakıldı.

“AĞZIMA YUMRUK ATTI”

Kasım Aydın, başından geçen olayı anlattı:

“Kırmızı ışıkta duruyordum. Birden arttan geldi cam açıktı ve benim ağzıma yumruk attı. Ağzım, burnum kan içinde kaldı. Sonra da kaçtı. Ben bu ülkenin gazisiyim. Ben bu ülkem için canımı feda etmişim. Benim hakkımı devlet ona bırakmasın.”

“KİMSEDEN DAYAK YEMEDİM”

Yumruk yediğinde çok üzüldüğünü söyleyen Aydın, “Bana vurunca çok duygulandım. Zira ben bu yaşıma kadar kimseden dayak yemedim. Kıbrıs’ta dahi ben ileri gidip, düşmanla savaşmak için elimden geleni yapıyordum. Bizim ülkemizde demek ki benim üzere gazilere paha vermiyorlar. Benim üzere yaşlı insanı bu türlü hakaret edip, dövüyorlar” sözlerini kullandı.

Mustafa Y.’nin sürücülük lisansının iptal edilmesini isteyen Kasım Aydın, “Ben şikayetçiyim. Bunun sürücülüğünü iptal etsinler. Bugün bana yaptıysa, yarın da diğerine yapar. Benim üzere 70 yaşındaki bir insanı acımadan dövüyorlarsa yazıklar olsun” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.