Sergio Agüero: Haaland’ın alışması için vakte muhtaçlığı olacak

Posted by

Kalp ritminde yaşadığı sorun nedeniyle futbol hayatını beklenenden çok daha erken noktalayan Manchester City efsanesi Sergio Agüero, eski grubunun yeni transferi Erling Haaland’ın ahenk süreci boyunca zorlanabileceğini söyledi.

Goal’e verdiği demeçte Norveçli golcünün City’de başarılı olacağını belirten Agüero, buna karşın genç oyuncuya vakit tanınması gerektiğini belirtti.

“Adaptasyon süreci yaşayacak”

Başlangıçta benim de vakte muhtaçlığı olduğunu lisana getiren Arjantinli efsane gölcü Agüero tabirlerini kullandı.

Takımdan ayrılanlar oldu

Dortmund’da 2.5 dönemde 67 Bundesliga maçına çıkan ve 61 gol kaydeden Haaland, kontratındaki 60 milyon euro’luk hür kalma unsuruyla Premier lig temsilcisi Manchester City’ye transfer olmuştu. 21 yaşındaki oyuncunun yanı sıra Julian Alvarez’i de transfer eden Pep Guardiola’nın kadrosu bu iki desteğin akabinde Raheem Sterling’i Chelsea’ye, Gabriel Jesus’u ise Arsenal’e satmıştı.

Boş geçtiği maç yok

Taraftarların değimiyle Mutant Çocuk, geçtiğimiz dönem Alman grubu ismine çıktığı 30 maçta 29 gol ve 8 asistlik muvaffakiyet gösterdi.

“City’nin onları özleyeceğine eminim”

Jesus ve Sterling hakkında yorumlarını lisana getiren Agüero, “Her iki oyuncu da Manchester City için epey değerliydi. İkisi de şahane oyuncular ve City’nin onları özleyeceğine eminim. Hamlede yeni bir rotasyon olacak ve bu birtakım değişiklikleri beraberinde getirecek. Bu durum ahenk süreci boyunca güç anlar yaşatabilir ancak Manchester City’nin tüm bu zorlukların üstesinden gelebilecek olağanüstü bir takımı olduğunu biliyoruz.” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.