Son Dakika: Canan Kaftancıoğlu, AKP’nin Atatürk Havalimanı planını anlattı

Posted by

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, dün yaptığı açıklamada, bugün saat 11.00’de Atatürk Havalimanı’nda buluşma için davet yapmıştı. Kaftancıoğlu’nun bu açıklamasının akabinde Atatürk Havalimanı bugün sabah erken saatlerde polis takımları tarafından abluka altına alındı. 

KAFTANCIOĞLU ATATÜRK HAVALİMANI’NDA

CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu ve beraberindeki heyetin Atatürk Havalimanı’na girmesi polis takımları tarafından engellendi. 

Kaftancıoğlu, Atatürk Havalimanı önünde açıklamalarda bulundu. 

Kaftancıoğlu’nun açıklamasından öne çıkan satır başları:

“Atatürk Havalimanı’nın katlederek, nasıl ihanet içinde çetelerin olduğunu gösterecek ve iş makinelerinin olduğu yerde size açıklama yapacaktık. Lakin ne yazık ki suçluları koruyan bir anlayış olduğu için bu açıklamayı yapmamıza müsaade vermediler.  Atatürk Havalimanı planlamasının alanının tamamı birinci derece sarsıntı bölgesi. İstanbul’un zelzele riskinin ne kadar yüksek olduğunu göz önünde bulundurursak, zelzele anında ne büyük gereksinim olduğunun takdirini size bırakıyorum. 

İstanbul Havalimanının Atatürk Havalimanı ile bir arada çalıştırılmamasının nedeni teknik nedenlerden kaynaklı değil. İstanbul ve Atatürk havalimanlarının ayn  anda çalışacak biçimde düzenlenebileceği biliniyor. İstanbul Havalimanının yalnızca yüzde 50’si inşa edilmiş durumda. İstanbul’daki havalimanlarının kapasitesine baktığınızda, Atatürk Havalimanı kapatıldığında yılda 65 milyon yolcu taşıyordu. Sabiha şu anda 35 bin yolcu taşıyor. İstanbul Havalimanının mevcut kapasitesi 90 milyon. Şu andaki halleri ile birlikte bu 3 havalimanının mevcut kapasitesi 220 milyon iken, üretimini tamamlamak için yüzde 50’yi tamamlamak için ekstradan 250 milyar Euro’luk yeni yatırımın gereksizliği ortada.

Genel Liderimiz iktidara geldiğimizde biz haksız hukuksuz yapılmış bütün işletmeleri inceleyeceğiz, denetleyeceğiz, hak ettiklerinden bir kuruş fazlaya yapıldıysa alacağız demişti. Bunun korkusunu yaşadıkları için bir an evvel İstanbul Havalimanını Katarlı ve Suudi Arabistanlı iş birlikçilerine satmak istiyorlar. Fakat Katarlı ve Suudi Arabistanlı iş birlikçiler ticaretlerini düşünmezler mi? Elbette biz bu ülkeyi alırız diyorlar. Fakat bizim orayı alabilmemiz için o bölgede diğer havalimanı olmamalı, Atatürk Havalimanını kapatmalısınız diyorlar. Millet Bahçesi yapacağız ismi altında Katar’a ve Suudi Arabistan’a peşkeş çekmek için İstanbul Havalimanını kapatıyorlar. Millet Bahçesi yapacağız diyerek 84 milyonu kandırmayı deniyorlar”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.