Türkiye’nin en iyi sokak basketbol takımı İstanbul’da belli olacak

Posted by

ABD’de doğan ve tüm dünyaya yayılan yarı sahada 3’er kişilik iki takımın oynadığı Red Bull Half Court’ta son eleme 4 Haziran Cumartesi günü İstanbul’da düzenlenecek. Red Bull Half Court’ta elemeleri başarılı şekilde geçen takımlar, 5 Haziran Pazar günü Türkiye Şampiyonu olmak için Yoğurtçu Parkı’nda sahaya çıkacak.

KADINLAR KATEGORİSİNDE ELEME İSTANBUL’DA
Red Bull Half Court’ta kadın sokak basketbolcuları ise 4 Haziran Cumartesi günü İstanbul’da yapılacak elemede hünerlerini sergileyecek. Bu elemede rakiplerini geçen kadın basketbolcular 2022 Red Bull Half Court kupasına uzanmak için 5 Haziran Pazar günü finale çıkacak.

KAZANMAK İÇİN 21 SAYIYA ULAŞAN İLK TAKIM OLMAK GEREKİYOR
Red Bull Half Court 3×3 basketbol turnuvasında takımlar, 3 ana ve 1 yedek oyuncudan oluşuyor. Maçlar, 10 dakika ya da 21 sayı üzerinden oynanıyor. 21 sayıya ilk ulaşan ya da 10 dakika sonunda skor avantajına sahip olan takım, maçı kazanıyor. Maç bitiminde iki takımın skorları eşitse, mücadele uzatmaya gidiyor. Uzatmada 2 sayı bulan takım, aynı zamanda maçı da kazanıyor. Dünyanın en iyi amatör sokak basketbolcularının mücadele edeceği Red Bull Half Court’un diğer 3×3 turnuvalarından büyük bir farkı var. O da turnuvaya katılan takımların sadece maçı kazanmaları değil, aynı zamanda turnuva sonunda toplamda en fazla sayıyı atan takım olmaya çalışması. Böylece bir takım en fazla sayıda maçı kazanmadan da üst tura çıkabiliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.