Vedat Muriç’ten transfer yanıtı!

Posted by

Fenerbahçe’den ayrıldıktan sonra mesleğine İtalyan takımı Lazio’da devam eden, daha sonra da kiralık olarak Mallorca’ya imza atan Vedat Muriç, geleceği hakkında açıklama yaptı. Muriç, mesleğiyle ilgili rastgele bir tasa taşımadığını söyledi.

“ÖNCE KOSOVA, SONRA TATİL”

Corriere dello Sport’ta yer alan habere nazaran; Kosovalı golcü, “Transfer piyasası umurumda değil. Şu anda Kosova’ya konsantre olmuş durumdayım. Maçları oynayacağım ve daha sonra da tatil yapacağım. Buna gereksinimim var. Ruhsal olarak kendimi yorgun hissediyorum. Şu anda yalnızca bir ekiple mukavelem var; o da Lazio. Lazio’nun kontratlı futbolcusuyum ve daha sonra karar vereceğiz” sözünü kullandı.

GOLCÜ OYUNCUNUN MALİYETİ NE KADAR?

İspanyol takımı Mallorca, Vedat Muriç için 12 milyon Euro’luk opsiyonu kullanmadı. Ocak ayı transfer devrinde La Liga temsilcisine katılan Muriç için İspanyollar 10 milyon Euro’nun altına bir sayıya sıcak bakıyor. Lazio ise 17.5 milyon Euro’ya Fenerbahçe’den alınan futbolcu için en az 11 milyon Euro talep ediyor.

GEÇEN DÖNEM KAÇ GOL ATTI?

28 yaşındaki futbolcu, Mallorca’da 17 maçta 5 gol 3 asistlik katkı verdi. Bu ortada Vedat Muriç’yi en yakından tanıyan isimlerden biri olan teknik yönetici Erkan Sözeri, oyuncuya transfer tavsiyesinde bulunmuştu.

Sözeri, “Vedat, Mallorca’da keyifli. Orada kalması çok güzel olur. Türkiye’nin artık onun için son seçenek olması gerekiyor. Vedat’ın Avrupalı bir futbolcu olması gerekiyor. Türkiye’ye gelmesi için biraz daha mühlet geçmeli. Ayrıyeten Mallorca’nın veremediği parayı Galatasaray nasıl verecek?” diye konuşmuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.